Zbieżność kół

ustawienie zbieżności kół, warszawa, bemowo, ursus, wola, bielanyUkład kierowniczy jest jednym z najważniejszych układów w samochodzie. Od jego sprawności zależy precyzja prowadzenia i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego tak ważna jest prawidłowa geometria zawieszenia.

Geometria zawieszenia

Geometria zawieszenia to zestaw parametrów, które definiują położenie oraz ruch koła podczas jazdy. W praktyce oznacza to, że geometria zawieszenia decyduje o stabilności samochodu oraz o łatwości jego kierowania. Najważniejszym parametrem geometrii zawieszenia jest zbieżność kół.

Zbieżność kół to relacja wzajemnego ustawienia kół przednich i tylnych. W nowoczesnych samochodach ustawienie zbieżności kół często jest jedynym możliwym do wyregulowania parametrem. Jest niezwykle ważna, ponieważ decyduje o stabilności przy jeździe na wprost oraz o oporach toczenia i zużyciu opon.

Jak rozpoznać problem z geometrią zawieszenia lub nieprawidłowe ustawienie zbieżności kół?

Jednym z najczęściej doświadczanych przez kierowców symptomów złej geometrii zawieszenia jest ściąganie samochodu. Możemy je zaobserwować puszczając na prostej i równej drodze kierownicę. Jeśli auto zaczyna samodzielnie skręcać, powinniśmy się umówić w serwisie na zbieżność kół.

Kolejnym symptomem wskazującym na problem z geometrią jest opóźniona reakcja samochodu na ruchy kierownicą. Jeśli podczas pokonywania zakrętów słyszymy popiskiwanie opon, jest to sygnał, że konieczna będzie wizyta w serwisie i ustawienie zbieżności.

Ustawienie zbieżności kół – Warszawa i okolice

Do skorzystania z usług naszego Warsztatu Samochodowego w zakresie ustawiania zbieżności kół zapraszamy kierowców z terenu miasta Warszawa i okolicy. Szczególnie dobrze skomunikowane z naszym serwisem są dzielnice Bemowo i Ursus.

Zapewniamy kompleksową obsługę, przyjazną atmosferę oraz fachowe doradztwo. Zbieżność kół ustawiamy w samochodach osobowych i dostawczych, zapewniając przy tym rzetelną ocenę geometrii zawieszenia oraz korzystne warunki cenowe. Kierowców zainteresowanych skorzystaniem z oferty naszego warsztatu zapraszamy do uprzedniego kontaktu w celu ustalenia dogodnego terminu wizyty serwisowej. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą wymiany akumulatorów oraz wymiany tarcz i klocków hamulcowych.